Nuchtere Brabander verovert Ahoy Rotterdam

VEGHEL – John Verhoeven, beter bekend als Mercy John, speelde op 21, 22 en 23 november in het voorprogramma van Bløf in Rotterdam Ahoy. Na maanden van voorbereiding stond hij zonder zenuwen op het podium. Samen met zijn band speelde hij liedjes van zijn gloednieuwe plaat Stereocolors.
Mercy John in Ahoy
Fotograaf: Joey Bercx

Gas geven
Op de nieuwe plaat laat John een nieuw geluid horen. De artiest was toe aan een andere muzikale weg. "Ik kreeg steeds meer het besef dat ik weer lekker gas wilde geven," vertelt hij in zijn studio in Veghel. Dus maakte John een album met muziek die wat opzwepender is dan we van hem gewend zijn.

Volmondig ja
Stereocolors viel goed in de smaak bij de bandleden van de Zeeuwse band Bløf. Zij waren onder de indruk van de Erpse Mercy John en vroegen hem om mee te doen aan hun show in Ahoy Rotterdam. John zei direct "ja". Dat was drie maanden geleden en het was het startschot van een heleboel voorbereidingen.

Eigen show
Tijdens de shows kwam alles samen. "Het was echt heel gaaf," zegt John terwijl hij nog aan het nagenieten is. De supportact smaakt naar meer: "Het is wel een ultieme droom om een keer een eigen Ahoy-show te spelen."