Vier generaties exposeren bij Simeonshof
ERP – Het is een vaste traditie van Erpuitdekunst om elke twee maanden een kunstenaar uit Meierijstad te laten exposeren in zorgcentrum Simeonshof in Erp. Dat heeft twee voordelen: kunstenaars krijgen een podium voor hun creativiteit, terwijl bezoekers van buitenaf voor levendigheid en contact met de bewoners zorgen.
Familie Van Gemert siert de gangen
Tot en met 8 januari 2026 worden de gangen van Simeonshof opgefleurd met teken- en schilderwerken van maar liefst vier generaties: moeder en dochter Yolanda en Adinda van Gemert, oma Vivi en kleindochter Eline. Voor Adinda voelt de expositie extra bijzonder: zij werkt zelf als zorgmedewerkster bij Simeonshof.
Schildertraditie van generatie op generatie
De vier amateurkunstenaars komen elke dinsdagmiddag samen bij oma Vivi in Uden om te schilderen. Vivi (76) schildert al vanaf haar tiende en heeft nooit lessen gevolgd. Dat geldt ook voor Yolanda en Adinda. Deze laatste begon pas kort na de coronatijd met pastelkrijt en verf, maar ontwikkelde zich razendsnel.
De dames maken kleurrijke werken: portretten, dieren en bloemen. Sommige portretten zijn zó verfijnd geschilderd dat ze op foto’s lijken. Er is al interesse getoond in een aantal schilderijen; enkele werken krijgen na de expositie zelfs een nieuwe eigenaar.
De dames maken kleurrijke werken: portretten, dieren en bloemen. Sommige portretten zijn zó verfijnd geschilderd dat ze op foto’s lijken. Er is al interesse getoond in een aantal schilderijen; enkele werken krijgen na de expositie zelfs een nieuwe eigenaar.
Eerste gezamenlijke expositie
Het is de eerste keer dat de vier familieleden hun schilderijen – in totaal zo’n zestig – gezamenlijk tentoonstelt. Zelfs de vierjarige Eline draagt bij met een vrolijk schilderij over Assepoester, waarmee ze laat zien dat creativiteit duidelijk in de familie zit. De expositie is zeker de moeite waard om overdag een kijkje te nemen bij Simeonshof en kennis te maken met het werk van familie Van Gemert.
Interview in 55 Plusshow
In het radioprogramma De 55 Plusshow op Omroep Meierij is op zondag 23 november, tussen 11.00 en 13.00 uur, een interview met het viertal te horen.