‘Van Moes' brengt natuur dichterbij (video)
SINT-OEDENRODE – Zelf je groenten en kruiden oogsten, rechtstreeks van het land, en ondertussen weer in contact komen met de natuur: het kan allemaal bij oogstpluktuin Van Moes op het Land van Kien. Een initiatief van twee bevlogen jonge ondernemers, Marianne Bekkers en Susan van de Ven, die hun agrarische achtergrond inzetten voor een duurzaam en verbindend project.
Van vrijwilligerswerk naar een eigen pluktuin
Het begon allemaal toen Marianne en Susan elkaar tegenkwamen tijdens vrijwilligerswerk op het Land van Kien. Al snel ontdekten ze hun gedeelde passie voor tuinieren, duurzaamheid en lokaal voedsel. Toen zich de kans voordeed om een groot stuk grond bij het Kinderbos te bewerken, twijfelden ze geen moment. Samen ontwikkelden ze het plan voor Van Moes: een grote moestuin waar groenten en kruiden op ecologische wijze worden geteeld. “We verzorgen het groeiproces en onderhouden de tuin,” vertelt Susan. “Maar het leukste gedeelte – het oogsten – laten we over aan de mensen die lid worden van onze community.”
Community van oogsters groeit snel
Dat idee slaat aan: er is ruimte voor 50 leden op de Van Moes-ledenlijst en inmiddels hebben zich al 44 mensen aangemeld. Zij mogen wekelijks zelf hun groenten en kruiden komen oogsten, vaak samen met hun gezin. Zo ook Nena van den Oever, die samen met haar partner en kinderen het land opging om paksoi te plukken. “Ik vind het belangrijk dat mijn kinderen zien waar ons eten écht vandaan komt,” vertelt ze. “Ze denken al snel dat groenten uit de supermarkt komen, maar hier beleven ze het van dichtbij.”
Puur natuur en zonder poespas
Bij Van Moes draait alles om puurheid en beleving. Geen bestrijdingsmiddelen, geen tussenhandel, en zeker geen onnodige verpakkingen. Alles wat groeit op het land is ecologisch verantwoord.
“Oogsten bij Van Moes moet een avontuur zijn,” zeggen Marianne en Susan. “We willen mensen laten ruiken, proeven en genieten van verse groenten, recht van het veld. Het is meer dan voedsel: het is verbinding met de natuur én met elkaar.”
Zie: www.vanmoes.nl