Samen leren hardlopen in Wijbosch met ‘Move to Run’
WIJBOSCH – Gezond bewegen, gezellig samen trainen én toch op je eigen tempo lopen. Dat is het motto van Loopgroep Wijbosch, een actieve hardloopvereniging met meer dan honderd leden. Meerdere keren per week wordt er onder deskundige begeleiding getraind. Zo houden de lopers hun conditie op peil en werken ze stap voor stap aan een betere looptechniek.
Verantwoord beginnen met hardlopen
Hardlopen lijkt simpel: schoenen aan en gaan. Maar wie blessures wil voorkomen, begint beter met een goede basis. Daarom organiseert Loopgroep Wijbosch de cursus Move to Run – een 9-weekse training waarin beginners veilig leren hardlopen. De nieuwe cursus start op dinsdag 21 oktober om 19.00 uur bij het clubhuis aan de Veghelsedijk 25 in Wijbosch. Volgens fanatiek hardloper Maarten van der Aa kunnen deelnemers na afloop probleemloos 5 kilometer achter elkaar hardlopen.
“Move to Run is er écht voor iedereen, jong en oud. Ons oudste lid is 75 jaar! En je hoeft niet uit Wijbosch te komen: ook lopers uit Schijndel, Veghel en andere kernen van Meierijstad zijn uiteraard welkom,” aldus Maarten.
De kracht van samen trainen
Lopen in een groep heeft veel voordelen. “Het is leuker dan alleen trainen en je krijgt professionele begeleiding,” vertelt Maarten. “Onze trainers helpen je met de juiste loophouding en techniek. Zo voorkom je blessures en kun je met plezier blijven hardlopen. Na negen weken trainen haal je trots de finish van je eerste 5 kilometer.”
Meedoen?
Wil jij ook beginnen met hardlopen of je conditie verbeteren in een gezellige groep?
Meld je dan aan voor de nieuwe Move to Run-cursus van Loopgroep Wijbosch. Meer informatie en inschrijven kan via www.loopgroepwijbosch.nl.
Meld je dan aan voor de nieuwe Move to Run-cursus van Loopgroep Wijbosch. Meer informatie en inschrijven kan via www.loopgroepwijbosch.nl.
Interview
Hieronder kun je het interview beluisteren van verslaggever Hans Hultermans waarin Maarten van der Aa de clubactiviteiten van Loopgroep Wijbosch verder uiteen zet.