Dienstverlening Meierijstad valt anderhalve ton duurder uit voor gemeente Bernheze

BERNHEZE- De gemeente Bernheze moet Meierijstad jaarlijks anderhalve ton meer gaan betalen voor de dienstverlening van die gemeente voor Bernheze op het terrein van werk en inkomen. “In het verleden blijken niet alle kosten in rekening te zijn gebracht”, liet wethouder Marius Tielemans dinsdag weten tijdens de vergadering van de commissie Maatschappij en Bestuur.


Een onderzoek naar de tariefstructuur van de overheid bracht aan het licht dat Meierijstad de afgelopen jaren niet alle kosten heeft doorbelast. Dat is zuur voor Bernheze. De gemeente is nu jaarlijks anderhalve ton meer kwijt voor de dienstverleningsovereenkomst (DVO) met Meierijstad en dat geld is niet opgenomen in de begroting.

De overeenkomst houdt in dat medewerkers van de gemeente Meierijstad taken op het gebied van werk, inkomen en uitkeringen uitvoeren voor Bernheze. Het gaat dan om aanvragen voor bijvoorbeeld maatschappelijke fondsen, maar ook de steun aan ouders en kinderen die getroffen zijn door de Toeslagenaffaire werden afgehandeld door Meierijstad.