Boerdonk buffelde het hele weekend door

BOERDONK – Wat ooit begon als een ludieke obstakelrun, is inmiddels uitgegroeid tot een waar dorpsspektakel: de Buffelrun vierde afgelopen weekend zijn tiende verjaardag, en dat hebben ze geweten in Boerdonk. Maar liefst 7.000 deelnemers trokken zondag de sportschoenen aan om door modder, water en obstakels te ploeteren in de kleinste kern van Meierijstad.

En alsof dat nog niet genoeg was, ging het feest al vrijdagavond los met een knallend kickboksgala. Zo’n 2.000 toeschouwers zagen hoe sport en goede doelen hand in hand gingen: samen werd er maar liefst 90.000 euro opgehaald voor KiKa.

BuffelUp Festival
Zaterdag ging het volume nog verder omhoog tijdens het BuffelUp Festival, waar niemand minder dan Frans Bauer, George Baker, Mental Theo én Orgel Joke het publiek op hun kop zetten. Het festivalterrein stond tot ver buiten Boerdonk te trillen.

In 2026 Jan Smit op het podium
Voor wie dit jaar naast de buffels greep, geen paniek: organisator Antoon Donkers bracht geruststellend nieuws. “Zet het vast in je agenda,” knipoogde hij, “want van 22 tot en met 24 augustus 2026 zijn we terug met Jan Smit op het podium.”