Blauw Geel ’38 grijpt naast plek twee, Schijndel/DeWit naar nacompetitie

MEIERIJSTAD – Dit weekend werd de laatste speelronde in de derde divisie en tweede klasse D afgerond. Blauw Geel ’38 en Schijndel/DeWit hadden nog een hoop om voor te spelen. Avanti ’31, Erp en Rhode speelde dit weekend vooral om de eer.
Fotograaf: Ruud Schobbers

D3B: Blauw Geel ’38/JUMBO – TOGB (3-3)
Blauw Geel ‘38/JUMBO verdedigde een voorsprong van twee punten op Kozakken Boys in de strijd om plek twee. Die plek kan bepalend zijn in het vervolg van het seizoen, aangezien de nummer twee de playoffs begint tegen DOVO (7e in de derde divisie A), terwijl de nummer drie moet spelen tegen Noordwijk (15e in de tweede divisie). Het was de Veghelaren er dus aangelegen om de tweede plek vast te houden. Daarvoor moest gewonnen worden van middenmoter TOGB uit Berkel en Rodenrijs.

De start was voortvarend: al na zes minuten opende Ben van den Nieuwenhof de score. Beide ploegen kregen daarna een aantal goede kansen, maar de keepers en verdedigers van beide ploegen voorkwamen erger. Toch kwam TOGB nog voor rust op gelijke hoogte: Michel van den Elst kreeg een buitenkansje uit de rebound en rondde af. Nog voor rust werd het zelfs 1-2: Fin Hooreman slalomde door de Veghelse verdedigers heen en liet Jordy Zielschot kansloos.

Blauw Geel ’38/JUMBO leek het spoor even bijster te zijn. TOGB was sterker in de duels, wist iedere tweede bal op te vangen en had het meeste balbezit. Dat Migiel Zeller een bal ongelukkig tegen zijn hand kreeg terwijl hij in de zestienmeter stond, maakte de situatie nog nijpender. De penalty werd benut door Figo Eijgenraam: 1-3. De Veghelaren wisten vervolgens een versnelling erbij te zetten en twintig minuten voor tijd vond de ploeg de aansluitingstreffer: Ben van den Nieuwenhof tekende na een goede aanval voor zijn tweede goal van de middag. Drie minuten voor tijd kwam Blauw Geel ’38/JUMBO zelfs op gelijke hoogte via Mitchel van Rosmalen. De thuisploeg ging in de laatste minuten nog haastig op zoek naar de overwinning, maar verder dan een kopkans van Lars Loermans kwam de ploeg niet meer. Eindstand 3-3.

Kozakken Boys wist met 0-3 te winnen van ’s-Gravenzande, waardoor de ploeg uit Werkendam op de laatste speelronde alsnog over de Veghelaren springt. Blauw Geel ’38/JUMBO heeft het hele seizoen in de top-twee gestaan, maar eindigt uiteindelijk net als vorig seizoen als nummer drie van de derde divisie B. De ploeg speelt woensdag op het Prins Willem-Alexander Sportpark de eerste wedstrijd in de playoffs om promotie tegen Noordwijk. De wedstrijd begin om 20:00 uur.

Fotograaf: Cees van Raaij

2D: Bruheze – Schijndel/DeWit (1-3)
Voor Schijndel/DeWit stond een plek bij de eerste tien nog op het spel. De ploeg bezette voor de laatste speelronde de elfde plaats, wat nacompetitie tegen degradatie zou betekenen. Zelfs bij een overwinning had de ploeg het niet in eigen hand. Dat bleek na negentig minuten ook zo te zijn. Schijndel won, maar klom niet de degradatiezone uit.

Ondanks een nerveus begin, kwam Schijndel snel op voorsprong. Raven Tular wist knap van afstand keeper Kevin Cox te verschalken. Joran van Zutphen wist enkele minuten later de gelijkmaker te voorkomen met een knappe redding. Toch kwam Bruheze nog voor rust langszij: Emre Bars wist maximaal gebruik te maken van een door de Schijndelse verdediging gesmoorde bal. Beide ploegen gingen hierdoor met een 1-1 stand de rust in.

In de tweede helft ontvlamde het duel. Binnen vijftien minuten werden drie spelers van Bruheze van het veld gestuurd. Ineens stond Schijndel met 11 man tegen 8 te spelen. Toch had de ploeg alsnog moeite om afstand te nemen. Bart de Wit bracht in minuut 61 de stand op 1-2. Daarna duurde het lang, wellicht te lang, voordat Schijndel het duel op slot gooide. Dat maakte op dat moment nog niet uit, want concurrenten RPC en Oirschot Vooruit stonden beiden op een voorlopig gelijkspel in hun duels.

Vlak voor tijd werd het duel in Helmond dan wel op slot gegooid. Tijn Niemeyer schoot de 1-3 binnen. De drie punten waren binnen, maar tot overmaat van ramp hadden RPC en Oirschot Vooruit in de tussentijd ook gescoord. Die wedstrijden waren eerder begonnen en inmiddels al afgelopen. Daardoor wisten de Schijndelaren dat ze al gedoemd waren tot het spelen van nacompetitie. Ook greep de ploeg net langs de periodetitel, omdat RKVV Erp met een beter doelsaldo eindigde.

Voor Schijndel staat nu een pinksterwedstrijd tegen Sporting Heerlen op het programma. De Limburgse ploeg komt op maandag 9 juni op bezoek op het Zuideinderpark.

Fotograaf: Piet van den Vorstenbosch

2D: Avanti ’31 – RKVV Erp (3-2)
Voor zowel Avanti ’31 als RKVV Erp stond er weinig meer op het spel. Avanti ’31 werd in de een na laatste speelronde kampioen door te winnen van NWC, terwijl RKVV Erp zeker is van de tweede plek en nacompetitie. Toch schotelden beide ploegen de neutrale toeschouwer een fijn potje zondagmiddagvoetbal voor.

Erp was – misschien wat verrassend gezien de stand op de ranglijst- duidelijk de sterkere ploeg in de eerste helft. Het beloonde zich al snel door de openingstreffer te maken: Tristen Koolen werkte de bal met het hoofd tegen de touwen. De uitploeg verzuimde ondanks een aantal goede kansen en een duidelijk veldoverwicht om de score uit te bouwen.

Dat deed Erp in de tweede helft alsnog. Daan van Hoof wist na ruim een uur de 0-2 binnen te werken. Avanti ’31 stelde daar weinig tegenover. Na 74 minuten was het nog altijd 0-2, na 76 minuten was het plots 2-2: Mees van der Heijden en Roel Kappen wisten vanuit het niets de thuisploeg op gelijke hoogte te brengen. Erp stond perplex en zag vlak voor tijd topscorer Teun Kuijpers ook nog de 3-2 binnenschieten. Zo was Erp 75 minuten lang de betere ploeg, maar wist Avanti ’31 de wedstrijd alsnog te winnen.

Geen prettige manier voor Erp om de nacompetitie in te gaan. De ploeg zal de rug moeten rechten, want op zondag 8 juni wacht de thuiswedstrijd tegen VV Schaersberg. De ploeg uit Landgraaf eindigde als nummer acht in de tweede klasse E, maar verzekerde zich van de playoffs door de eerste periode te winnen.

2D: ZSV – Rhode/VSB (1-1)
Voor Rhode/VSB viel er nergens meer om te spelen tegen ZSV. De ploeg kon met een overwinning nog op de zesde plaats eindigen, maar deze geeft aan het einde van het seizoen geen recht op playoffs om promotie. ZSV was al zeker daarvan, maar kon nog naar de vierde plek zakken, mochten de resultaten tegenvallen.

Toch waren het de Rooienaren die met de scepter zwaaiden in de eerste helft. Rhode/VSB had een veldoverwicht, creëerden de meeste kansen, maar wist zichzelf niet genoeg te belonen. Na een kwartier kwam de uitploeg wel op voorsprong via Jesse van den Oever. Er hadden echter meer doelpunten mogen vallen gezien de verhoudingen op het veld. Toch was de ruststand 0-1.

In de tweede helft was er meer balans in het spelbeeld. ZSV kreeg niet veel kansen, maar kwam wel op 1-1 via een zondagsschot. Na die goal waren er nauwelijks nog kansen. Toch kwam Rhode vlak voor het einde alsnog bijna op voorsprong. Een kopbal van Jasper van der Sandt spatte uiteen op de lat. Het laatste fluitsignaal klonk. Voor Rhode eindigt het seizoen hier, met een zevende plek in de competitie. ZSV mag nog even door in de nacompetitie.