10 jaar BlinQ het succes van kleinschalige dagbesteding (video)

VEGHEL- Dagbesteding BlinQ bestaat tien jaar. Het ouderinitiatief is uitgegroeid tot een vertrouwde dagbesteding in de regio. Mensen met een verstandelijke beperking - de BlinQers - gaan via de dagbesteding aan het werk op kleinschalige locaties in Oss, Maashorst en Veghel.

Dagbesteding BlinQ plaatst tientallen medewerkers bij verschillende lokale bedrijven. Een decennium geleden begon de dagbesteding met slechts één BlinQer, inmiddels zijn het er zestig.
Volgens oprichter Jill Pigmans zijn het de werkplekken midden in de samenleving die BlinQ onderscheidt van de andere opvanglocaties. “Onze visie is en was een leuke werkplek voor iedereen en dan met name een werkplek midden in de samenleving", vertelt Pigmans. En die lokale werkplek is onder andere gevonden bij het ziekenhuis Bernhoven. Teamleider horeca in ziekenhuis Bernhoven Rik Swinkels vertelt: "Voor ons is het erg fijn dat de BlinQers die taken overnemen. Zo hebben wij meer tijd voor onze gasten."

Verschillende BlinQers vinden het erg fijn dat deze dagbesteding bestaat. “Ik werk hier nu bijna tien jaar en dat heeft mij veel geholpen. Ik ben hier erg gegroeid en daar ben ik supertrots op." Voor de begeleiders zit de voldoening in het dagelijks bezig zijn met de BlinQers. “Het leukste is om ze iedere dag te motiveren en het goede uit een dag te halen. We doen het allemaal om blije gezichten te zien."